aktualne

Štěnice....................................................................................................

 

Štěnice domácí (Cimex lectularius.L.) se ve všech vyspělých státech světa znovu stává významným zdravotním problémem, přestože po 2.sv. válce byl problém s tímto hmyzem vyřešen.

Za příčinu návratu štěnic v posledních letech jsou považovány změna životního stylu – bydlení,stěhování,přespávání osob na krátkou dobu apod.,záliba ve starožitném a použitém nábytku- nákupy v bazarech, účinnější klimatizace, nové způsoby oblékání, zvyšující se cestovní ruch.

Štěnice domácí saje krev nejčastěji na měkkých místech kůže – na pažích, nohách, zádech a obličeji kolem očíspících lidí, v noci asi 1 hod.před rozedněním. Štěnice mohou bodat i lidi spící během dne.

Dospělá štěnice se nasaje asi za 10 - 15 minut, nejmladší larva během 3 minut. Štěnice probodávají sosáčkem kůži a do ranky
vpouštějí látky bránicí srážlivosti krve.

Samotné bodnutí štěnicí napadený člověk necítí. Nepříjemné jsou svědící a někdy dlouho přetrvávající kožní reakce.

 

Štěnice může zůstávat nepovšimnuta o hladu ve vytápěné místnosti po dobu asi 35 dní, než se začne aktivně rozlézat. Obecně platí, že z místnosti do místnosti téhož domu, se štěnice šíří aktivně.
Štěnice se mohou přenášet v nábytku, matracích,polštářích,dekách, ložních povlacích, oděvech i zavazadlech, do nichž štěnice aktivně zalézají a jsou šířeny při cestách všemi dopravními prostředky.

 

Hubení štenic je nejúčinnější při použití moderních dezinsekčních přípravků, které mají k dispozici specializované dezinsekční firmy, zásadně se nedoporučuji likvidace bežnými přípravky, které jsou volně k dostání v prodejnách. Tyto přípravky jsou málo účinné a štěnic
vás nezbaví.

 

Naše společnost má dlouholeté zkušenosti s likvidaci štěnice postelní v domech, bytech, ubytovnách, hotelech a restauracích.Naše firma provádí likvidaci štěnic prověřenými dezinsekčními přípravky v celém bytě. Zákazník je vždy poučen o dalším postupu při likvidaci štěnic. Každému zákazníkovi zaručujeme diskrétní přístup.

Objednejte se
Napište nám.............................

Pro objednání našich služeb nás kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Email: roskova@seznam.cz
Tel.: 724 093 810

novinky
02.04.2020

Dezinfekce proti koronaviru

Dezinfekce Ostrava, Opava, Havířov

22.09.2012

Nárust výskytu štěnic

V posledních letech je zaznamenán nárust výskytu štěnic v bytech, hotelech a ubytovnách.Pro co nejkvalitnější účinnost zásahu je nutné přivolat odbornou firmu ihned po zjištění výskytu hmyzu, ještě ,než dojde k roznmožení.

>> více
21.09.2012

Zásada diskrétnosti

Veškeré námi nabízené služby: hubení Štěnic, deratizace, dezinfekce i vyklízecí práce provádíme v naprosté diskrétnosti.

>> více
Copyright @ www.roskoddd.cz | 2012 All Rights Reserved | Tripon Media s.r.o. | Powered by: Alfred system ®
Deratizace >> Dezinsekce >> Dezinfekce
Desirea Roško
Desirea RoškoDesirea RoškoDesirea Roško